Meciul s-a încheiat în urmă cu câteva minute cu un scor zdrobitor 5 – 0 pentru Buzău. Echipa din Crâng are motiv de sărbătoare după o așa victorie.

După o primă repriză chinuită, în care s-a marcat un singur gol (Adrian Chica-Rosa) , iar ratările au curs cu nemiluita, ba chiar Adrian Chica-Rosa a ratat și o lovitură de la 11 metri, a urmat cea de-a doua repriză unde s-au înscris nu mai puțin de 4 goluri și toate în poarta oaspeților. Cei patru marcatori sunt: Davit Yobashvili, O. Perianu, V. Prejmerean și C. Dumitru.

Ai fi spus că o dată cu fluierul de final și partida încetează, iar echipa câștigătoare ar trebui să se bucure împreună cu fanii veniți la meci, totuși…la Buzău am avut parte de o surpriză. Din senin, căpitanul celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu a început să se ia la bătaie cu unul dintre fotbaliștii Gloriei Buzău. Atât colegii de echipă cât și staff-ul au intervenit imediat pentru a calma „agresorul”, totuși omul s-a ales cu cartonaș roșu.