Unul dintre cei mai respectați locotenenți din cadrul unității de pompieri ,,Neron Lupașcu” din Buzău, s-a pensionat.

Cu părere de rău, astăzi, ofițerul de presă al ISU Buzău, s-a pensionat.

Este vorba despre ofițerul de presă al ISU Buzău – Vasile Prahoveanu. Mereu perspicace, cooperant la orice oră din zi și din noapte.

A furnizat informații de interes public și a participat activ în situații de criză, precum un erou.

Astăzi, ofițerul de presă a redactat ultimul comunicat:

Astăzi îmi închei mandatul de comunicator și statutul de militar activ.

A fost o onoare pentru mine să fiu în slujba pompierilor și, de fiecare dată, am încercat să fac tot ce mi-a stat în putere pentru a furniza imparțial și transparent toate informațiile de interes public.

Mulțumesc pentru încrederea acordată colegilor și colaboratorilor instituționali care au fost alături de mine în momentele dificile.

Doresc, de asemenea sa adresez sincerele mele mulțumiri reprezentanților mass-media, care prin profesionalismul lor contribuie la informarea corectă, pertinentă și preventivă a cetățenilor aspect pe care l-am promovat în toată această perioadă.

Tuturor le adresez gândurile mele de bine!

                                              Cu respect,

                                       Lt.(r)

                                              Prahoveanu Vasile

By Orjan Vlad Stefan

Atunci când aproape toată lumea spune „Nu se poate!”, există totuși câțiva oameni care spun „Hai să găsim o soluție!”. Email: stiripesursebz@gmail.com Whatsapp: 0744270854

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *