Carmen Ichim, membră a Partidului Național Liberal, și-a oficializat candidatura pentru funcția de primar al municipiului Buzău. În cadrul unei declarații adresate comunității buzoiene, Ichim și-a exprimat încrederea în sprijinul partidului și în capacitatea sa de a implementa proiecte benefice pentru oraș.
Cu un apel către locuitorii orașului, Carmen Ichim îi îndeamnă pe buzoieni să se alăture demersului său, promițând că va fi un primar dedicat, cu viziune liberală și preocupat de bunăstarea comunității. Subliniind dorința sa de a asculta și de a lua în considerare propunerile cetățenilor, Ichim se angajează să conducă orașul cu integritate și responsabilitate.
Într-o notă personală, candidata PNL evidențiază simbolul familiei și arată că, la fel cum a adus armonie și dragoste în propria sa familie, își propune să facă din Buzău o „mare familie” în care buzoienii să se simtă mândri.
Carmen Ichim mulțumește pentru susținere și își așteaptă concetățenii alături de ea în această călătorie către schimbare și progres în municipiul Buzău.
”Dragi buzoieni,
Vă anunț oficial că voi candida la funcția de primar al municipiului Buzău. Am acceptat să candidez din partea Partidului Național Liberal, întrucât acest partid îmi susține convingerile politice și, mai mult, am certitudinea că îmi va susține în Consiliul Local, proiectele pe care le voi iniția în beneficiul comunității buzoiene.
De astăzi voi fi prezentă în sediul Partidului Național Liberal de lângă primăria Buzău. Mă adresez vouă, dragi buzoieni, să veniți alături de mine, pentru că împreună putem face schimbarea și pentru că acum AVEȚI PE CINE ALEGE!
Pentru prima dată, după mulți ani, municipiul Buzău poate avea un primar gospodar, un familist convins, un om care nu a făcut și nu face compromisuri, indiferent de funcția publică pe care a deținut-o, o persoană care vă poate reprezenta cu demnitate, o femeie cu viziune liberală.
Să fiți convinși că vă voi asculta toate propunerile și voi ține cont de ele în luarea deciziilor ce vor îmbunătăți viața orașului și a noastră, a buzoienilor.
Așa cum am știut că în familia mea să aduc armonie, respect, înțelegere și mai ales dragoste, așa stiu că împreună vom reuși să facem din Buzău o mare familie, să ne mândrim că suntem buzoieni.
Vă mulțumesc pentru susținere și vă aștept alături de mine!”





